Podstawowe dane o kruszarkach

Posted by ohexo on 2017/3/15 19:40:58
Pewnym z części niezbędnych do budowy różnych budów jest kruszarka. Jest to maszyna za pomocą, której można zrealizować proces rozdrabiania. W ten sposób otrzymujemy kruszywo. Czym zatem jest powyższy produkt? Wedle fachowej literatury takie pojęcie dotyczy wyłącznie sytuacji, kiedy ten produkt ma średnicę większą niż jeden milimetr.

Wyróżnia się wiele typów kruszarek. Jednym ze sposobów rozróżnienia tego urządzenia jest obciążenie pracą. Dlatego mamy do czynienia z kruszarkami z których korzysta się cyklicznie. Do podobnych nalezą kruszarki szczękowe. Istnieją również tego rodzaju urządzenia, które pracują nieustannie. Pośród nich są kruszarki walcowe, uderzeniowe, czy stożkowe.
Nie są to jednak jedyne kategorie, wedle jakich podzielić można kruszarki. Wśród nich odnajdziemy te szczękowe z dolnym lub z górnym zawieszeniem. Na placach budowy pojawiają się także kruszarki stożkowe, walcowe, czy uderzeniowe.
Choć istnieje wiele typów kruszarek, to ich struktura składa się z komponentów, które można zmieścić w kilku punktach. Tym samym dowolna kruszarka składa się z korpusu, zespołu napędowo-transmisyjnego oraz zespołu elementów kruszących. W tym ostatnim odbywa się właściwy proces kruszenia. Kruszarki wyekwipowane są także w dodatkowe elementy, które chronią całe urządzenie przed przeciążeniem.
Niektóre kruszarki to stacjonarne urządzenia. Nie jest to jednakże jedyna koncepcja. Występują podobne urządzenia, które można transportować za pomocą podwozia gąsienicowego. Jeszcze innym rozwiązaniem technicznym są kruszarki na podwoziu kołowym. Według fachowego nazewnictwa przyporządkować można je do urządzeń semimobilnych.

Więcej znajdziesz na: separator magnetyczny

This Post was from: http://nlbn.net/newbb/viewtopic.php?forum=69&topic_id=12853&post_id=48978